Країни ОПЕК + продовжили угоду про зниження видобутку нафти до кінця липня

Учасники організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) і її партнери домовилися продовжити найбільший в свій історії договір по скороченню видобутку нафти.

Чинне зниження видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу збережеться до кінця липня, повідомив міністр енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів Сухейль аль-Мазруі в своєму мікроблозі Twitter.

Він назвав досягнуту домовленість “сміливим рішенням” і “колективним зусиллям, що заслуговує похвали всіх учасників угоди”, а також окремо подякував своїм колегам з Саудівської Аравії і Росії.

На початку березня учасники ОПЕК і її партнери на зустрічі у Відні не змогли домовитися про подальше зниження обсягів видобутку на додаткові 1,5 млн б/д. На зниженні тоді наполягала Саудівська Аравія, а Росія виступила проти. Провал переговорів призвів до падіння цін на нафту до мінімуму за 18 років. На її вартість також вплинула пандемія COVID-19.

Однак у квітні країни ОПЕК + погодили умови найбільшого в своїй історії договору по скороченню видобутку нафти в травні і червні – на 9,7 млн ​​б/д. Нова домовленість передбачає особливі умови для Мексики.