Прем’єр Вірменії Пашинян відправив у відставку відразу декількох силовиків

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у понеділок, 8 червня, відправив у відставку відразу трьох керівників силових відомств – директора Служби національної безпеки (СНБ) Едуарда Мартиросяна, начальника поліції Армана Саркісяна і начальника генерального штабу Збройних сил країни Артака Давтяна.

Причини їх звільнення Пашинян не вказав.

Того ж дня прем’єр призначив нових голів силових структур-ними стали відповідно заступник голови СНБ Аргішті Кярамян, перший заступник начальника поліції Ваге Казарян і перший заступник начальника Генштабу Збройних сил ОНІК Гаспарян. Про відставки і нові призначення глава вірменського уряду повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook, при цьому генералам, які залишили свої пости, він висловив подяку за службу.

Для багатьох жителів Вірменії відставки силовиків стали повною несподіванкою, тим більше що звільнені глави поліції і СНБ займали ці посади з 19 березня поточного року. Однак деякі експерти вважають, що все йде досить прозоро. На їхню думку, начальник поліції явно не впорався із забезпеченням режиму надзвичайного стану в умовах боротьби з коронавірусом, а глава СНБ так і не змирився з призначенням його заступником Аргішті Кярамяна – “людини не з системи”.

Засоби масової інформації писали, що після цього призначення покинути службу в СНБ пригрозили відразу кілька високопоставлених чиновників, включаючи її начальника. Тепер Кярамян очолив цю службу, що може викликати відтік ряду керівних співробітників. Крім того, вважають спостерігачі, уряд поставив в обов’язки Службі національної безпеки не властиві їй функції – забезпечувати режим надзвичайного стану.

У свою чергу звільнення начальника Генштабу ЗС Вірменії безпосередньо пов’язують з багатолюдним весіллям його сина, що пройшло напередодні в особняку генерал-лейтенанта Давтяна. Масові заходи в країні заборонені у зв’язку з епідемією коронавірусу. На сімейне торжество був змушений прибути сам комендант, віце-прем’єр Тигран Авінян, у супроводі поліції. Саме вони і призупинили свято.