У НАТО шукатимуть шляхи посилення Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розпочав процес обговорення, як посилити Північноатлантичний альянс і зробити його здатним відповідати на виклики завтрашнього дня.

“Сьогодні я щасливий запустити обговорення “НАТО-2030”, – заявив Столтенберг у понеділок, 8 червня, виступаючи у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, повідомляє DW.

“Це можливість подумати, де ми бачимо наш Альянс за 10 років, і як він продовжить тримати нас у безпеці у більш непевному світі”, – зазначив генсек. “Моє бачення “НАТО-2030″ – це не перезапуск НАТО. Йдеться про те, як посилити наш і так сильний Альянс”, – наголосив Столтенберг.

Зосередитися він планує на трьох завданнях: “залишатися сильними у військовому плані, бути більш єдиними політично та перейти до більш широкого глобального підходу”. На думку Столтенберга, НАТО слід ще тісніше працювати з країнами, які поділяють такі самі погляди, як і Альянс. Як приклади він навів Австралію, Нову Зеландію, Південну Корею та Японію. Україну генсек окремо не згадав.

За словами Столтенберга, пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 тільки посилила напруження у сфері безпеки в світі. Серед конкретних викликів він передусім назвав РФ: “Росія не послаблює свою військову діяльність”. На другому місці він назвав терористичні організації, зокрема “Ісламську державу”.

“Посилення Китаю принципово змінює баланс сил у світі”, – додав Столтенберг.

Завдання посилити НАТО генсеку дали глави держав і урядів країн Альянсу на своїй зустрічі в грудні 2019 року. У цьому йому допоможе група з 10 експертів на чолі з ексміністром внутрішніх справ ФРН Томасом де Мезьєром (Thomas de Maiziere) і колишнім американським дипломатом Уессом Мітчеллом. Результати обговорення Столтенберг представить на наступному саміті НАТО, запланованому на 2021 рік.