Гопко пропонує провести засідання “нормандської четвірки” в Донецьку

Ганна Гопко пропонує залучити держсекретаря США Джона Керрі до “нормандського формату” переговорів.

Голова парламентського комітету у закордонних справах, позафракційний народний депутат Ганна Гопко пропонує провести намічену зустріч міністрів закордонних справ країн “нормандської четвірки” в контрольованому бойовиками Донецьку, посилаючись на відсутність змін на сході України.

“Після візиту Суркова (помічник президента РФ Владислав Сурков – Ред.) В Донецьк і відсутність змін на сході після включення Гризлова (повноважний представник РФ в Контактної групи, постійний член Ради безпеки РФ Борис Гризлов – Ред.) Стає зрозуміло, що треба міняти формат і місце для чергових переговорів. Кремль, який обвинувачує Україну в невиконанні, мав би запропонувати провести засідання нормандської четвірки в Донецьку “, – написала вона в своєму блозі на порталі “Новий час “.

“При цьому до постійного формату додати запрошення Керрі (державний секретар США Джон Керрі – Ред.) Відвідати окупований схід, керівництву ОБСЄ, спостерігачі якого не мають доступу, пана Мореля (координатор рабгруппи з політичних питань Тристоронньої контактної групи П’єр Морель – Ред.) Обов’язково включити, представників Тристоронньої контактної групи. Може, таке розширене збори або новий формат зі зміненим з Мінська і Парижа місцем допоможуть зрушити ситуацію і не допустити заморзкі “, – зазначила Гопко.

Вона також зазначила, що прем’єр РФ Дмитро Медведєв раніше заявляв про те, що Москва є “гнучкою у виконанні зобов’язань”. “Альтернативи ж Мінську і мирному (не військовому) врегулювання все одно немає? Та й до виборів на окупованих територіях треба готуватися, на чому наполягають наші партнери? Те відвідали б Донецьк, на власні очі побачили б готовність до виборів, перевірили безпеки передвиборчого періоду, і , поспілкувавшись з місцевими, і питання амністії або імунітету вирішили б “, – додала парламентарій.

Вона зазначила, що візит міністрів закордонних справ Німеччини та Франції в Україні вже запланований, при чому для новопризначеного Жана-Марка Ера – це перший візит.

“Очевидно, що серед пріоритетних питань: як політична криза вплине на підтримку ЄС у врегулюванні ситуації на сході, здатність проводити реформи, отримати безвізовий режим і продовжити санкції”, – написала Гопко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.