Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями

Організація північноатлантичного договору (НАТО) визнала Україну учасником партнерства розширених можливостей.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Альянсу.

Цей статус є частиною Ініціативи партнерства щодо взаємосумісності військ, мета якої спрямована на підтримання і поглиблення взаємодії між Альянсом і країнами-партнерами, які здійснили значні внески до операцій і місій, що відбуваються під егідою НАТО.

У повідомленні сказано, що Україна відправляла військових на підтримку операцій НАТО, в тому числі в Афганістані і Косово, а також для Сил реагування Альянсу і для проведення навчань. У цьому зв`язку, країни-члени НАТО високо цінують цей значний внесок, який демонструє відданість України євроатлантичній безпеці.
Відтепер, Україна як партнер розширених можливостей НАТО отримуватиме користь від спеціально розроблених індивідуальних можливостей, аби підтримувати свої внески. Зокрема, це передбачає розширений доступ до програм і навчань щодо взаємосумісності військ.

«Це рішення визнає великий внесок України до місій НАТО, і демонструє незмінну відданість Альянсу партнерствам незважаючи на пандемію COVID-19», – заявила речник НАТО Оана Лунгеску.

Тепер Україна стала одним з шести партнерів розширених можливостей НАТО разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожна країна-партнер має індивідуальні відносини з Альянсом, які ґрунтуються на галузях спільного інтересу.
При цьому сказано, що статус України як партнера розширених можливостей НАТО заздалегідь не означає передчасного рішення щодо членства в Альянсі. Країни-члени НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях реформ, у тому числі у секторі оборони і безпеки, стосовного цивільного контролю і демократичного нагляду, і боротьби з корупцією.

Нагадаємо, заявку на участь у партнерстві розширених можливостей НАТО Україна подала рівно 5 місяців тому – 15 січня.

Подальшим кроком має стати надання Україні Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО, за словами українських дипломатів для цього потрібно схвалення всіх союзників.