ЄС ще на рік продовжив кримські санкції проти Росії

Рада Європейського союзу продовжив санкції проти Російської Федерації за захоплення українського Криму. Термін дії санкцій продовжений ще на рік – до червня 2021 року.

Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, сьогодні Рада ЄС продовжила до червня 2021 санкції проти РФ за незаконну окупацію Криму.

“Вдячний за це рішення. Треба підвищувати тиск за порушення прав людини, “паспортизацію”, запуск залізничного сполучення через Керченську протоку, незаконні голосування в Криму”, – додав Кулеба.

Йдеться про інвестиційні санкції. Це означає, що країни Євросоюзу не можуть імпортувати будь-які товари до окупованого Криму або інвестувати у нього. Також забороняється надавати туристичні послуги. Зокрема, європейським круїзним лайнерам заборонено зупинятися в портах окупованого півострова.

Окрім того, під обмеження потрапляє експорт певних товарів і технологій до Криму, зокрема, в сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

Нагадаємо, що в березні цього року ЄС офіційно продовжив санкції проти Росії ще на шість місяців.

У лютому 2014 року в Криму з’являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, а також сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялися визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя пройшов невизнаний «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія анексувала Крим. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі».

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.