Молдова висунула екс-главу МЗС на посаду гендиректора СОТ

Молдова висунула кандидатом на пост генерального директора Світової організації торгівлі екс-міністра закордонних справ Тудора Ульяновського.

Ульяновський має намір претендувати на цю посаду після того, як чинний глава організації бразилець Роберто Азеведу оголосив про свою відставку з 31 серпня 2020 року.

Тудор Ульяновський, коментуючи своє висунення, заявив, що перед обличчям глобальної кризи, викликаної COVID-19, як ніколи необхідно оживити світову торговельну систему і світову економіку, щоб скоротити розрив між розвиненими, що розвиваються і найменш розвиненими країнами”.

“Незалежно від результату, це новий професійний досвід. Я з нетерпінням чекаю кампанії і сесії питань і відповідей, яка буде транслюватися в прямому ефірі», — зазначив дипломат.

Згідно з внутрішніми правилами СОТ, буде організовано кілька раундів відбору кандидатів, які представлять своє бачення реформування організації та пожвавлення світової торгової системи в умовах світової економічної кризи через пандемію.

Тудор Ульяновський останнім часом займає пост посла Молдови в Женеві і постійного представника республіки при СОТ і ООН. У 2017 році його обрали головою Комітету з платіжного балансу СОТ, і він став першим молдавським дипломатом, який зайняв таку посаду в рамках Світової організації торгівлі.