США оприлюднили нові свідоцтва військової активності РФ в Лівії

Російські літаки, перекинуті до Лівії наприкінці травня, активно використовуються в цій країні, заявило Африканське командування Збройних сил США.

Як наголошується в поширеній заяві, ці літаки використовуються для надання підтримки приватним військовим компаніям, підтримуваним владою Росії.

У документі пояснюється, що Африканське командування має фотознімками російського літака, що вилітає з міста Ель-Джуфра, а також фотографією літака МіГ-29, який діяв в околицях міста Сірт.

«Триваюче втручання Росії в Лівії сприяє зростанню насильства і віддаляє політичне рішення, – підкреслює бригадний генерал Бредфорд Герінг. – Росія як і раніше прагне стратегічно закріпитися біля південного флангу НАТО, причому за рахунок життів ні в чому не винних лівійців».

В кінці травня Африканське командування повідомило, що, щонайменше, 14 літаків МіГ-29 і кілька літаків Су-24 були перекинуті з Росії до Сирії, де з них були вилучені російські розпізнавальні знаки.

Пізніше ці літаки були спрямовані до Лівії в порушення ембарго, введеного ООН.

«Викликає занепокоєння та обставина, що цими російськими літаками керують найманці, які не дотримуються міжнародних норм, а саме – вони не пов’язані традиційними законами, (діючими під час) міжнародних конфліктів», – зазначив Бредфорд Герінг.