Верховний суд США заблокував скасування Трампом програми захисту дітей іммігрантів

Верховний суд США в четвер заблокував рішення президента Дональда Трампа про припинення програми захисту дітей іммігрантів.

Про це повідомила телекомпанія CNN.

За даними телеканалу, суд визнав, що адміністрація Трампа не змогла привести достатніх аргументів на користь скасування програми. Як підкреслив головний суддя Джон Робертс, суд не оцінював розумність продовження або припинення програми.

“Здоровий глузд цих рішень не є для нас предметом занепокоєння. Ми оцінювали тільки те, чи діяла адміністрація процедурним вимогам та надала вона необхідне обгрунтування своїх дій”, – наводить CNN слова Робертса.

Як пояснює телеканал, рішення суду означає, що учасники програми зможуть відновити свою участь в ній, що дозволить їм отримувати дозвіл на роботу і тимчасовий захист від депортації.

Програма була запущена в 2012 році при президенті Бараку Обамі. Під її дію підпадають близько 800 тис. чоловік, яких привезли в США дітьми та які ніколи не мали легального імміграційного статусу.

У вересні 2017 року адміністрація Трампа скасувала програму. Позови проти цього рішення подали 15 штатів, в великих містах пройшли акції протесту.