Іран передасть Україні чорні ящики збитого літака

Іран передасть Україні чорні ящики збитого українського лайнера, повідомив іранський міністр доріг і міського розвитку Мохаммад Есламі.

Як пояснив Есламі, раніше Україна не мала необхідних технічних можливостей для розшифровки чорних ящиків, однак тепер вони з’явилися.

За його словами, «американці», можливо, надали Україні необхідне програмне забезпечення і документацію для розшифровки.

Аналіз чорних ящиків буде проводитися в координації з Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО), яка є структурою ООН.

За словами Есламі, розшифровка повинна проводитися в присутності представників ІКАО.

«Якщо ці умови не будуть створені, то розшифровка буде проводитися у Франції», – підкреслив він.

Як повідомлялося, 8 січня 2020 року після вильоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні було збито двома ракетами літак авіакомпанії МАУ. На борту перебувало 176 осіб: 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед них 11 українців — двоє пасажирів та екіпаж. Також серед загиблих — громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Великої Британії.

Спочатку іранська сторона стверджувала, що катастрофа сталася через технічну проблему літака, проте 11 січня Іран визнав, що авіалайнер був помилково збитий бійцями Корпусу вартових Ісламської революції.

Згодом також стало відомо, що літак МАУ був збитий двома ракетами зенітно-ракетної системи “Тор-М1”, яку Іран отримав з РФ.

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягала на передачі бортових самописців до Франції, яка має необхідні технічні можливості для розшифрування.

Офіційний представник Ірану в міжнародній організації цивільної авіації ще у березні погодився передати бортові самописці Франції або Україні для аналізу, проте досі цього не було зроблено.

Наразі в Ірані затримано шістьох обвинувачених у зв’язку зі справою про збитий літак МАУ.