Лідери ЄС продовжать консультації по фонду відновлення

Лідери Євросоюзу після саміту продовжать консультації по багаторічному бюджету і фонду відновлення європейської економіки після коронавiруса, розбіжності між країнами-членами поки зберігаються, заявив президент Європейської ради Шарль Мішель.

“Ми обговорили бюджетний план і фонд відновлення, розбіжності на різних рівнях зберігаються, але ми констатували, що необхідно продовжити консультації. Ця конференція була дуже важливою, ми вперше обговорили ці пропозиції на рівні європейських лідерів”, – сказав він на прес-конференції в Брюсселі.

За словами глави Євроради, залишається ряд складних питань, над якими країнам доведеться працювати в найближчі дні при підготовці наступного саміту лідерів ЄС, що очікується в липні.

“З деяких питань ми констатували, що дискусія залишається складною, і це значить що до наступного саміту за участю глав держав ми повинні обговорити такі важливі питання як обсяг багаторічного бюджету, співвідношення між грантами і кредитами. Інше важливе питання – це критерії (виділення коштів – ред.). Це важливо для багатьох держав, щоб ці критерії були пов’язані з наслідками кризи CОVID-19. Ми будемо намагатися інтенсифікувати переговори, подвоїти наші зусилля, щоб провести в липні ефективну зустріч”, – пояснив Мішель.

Раніше ЄК представила пропозиції щодо багаторічному бюджету союзу на 2021-2027 роки, а також проект фонду відновлення Євросоюзу від глибокої кризи, викликаного боротьбою з поширенням нового коронавіруса, в обсязі 750 мільярдів євро.

Для затвердження ці пропозиції Єврокомісії повинні пройти затвердження країнами ЄС і Європарламентом.