За переслідування учасників Революції Гідності повідомлено про підозру ще одному колишньому правоохоронцю – прокуратура

Колишньому старшому слідчому районного управління Головного управління МВС України в Києві, чинному адвокату повідомлено про підозру за переслідування учасників Революції Гідності.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

”Слідством встановлено, що 21 січня 2014 року колишній правоохоронець з метою перешкоджання акціям протесту, за відсутності будь-яких доказів, незаконно затримав за нібито масові заворушення, склав і підписав повідомлення про підозру учаснику Майдану. Старший слідчий вдався до службового підроблення та 23 січня 2014 року подав до районного суду м. Києва безпідставне клопотання про обрання стосовно завідомо невинної особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке було протиправно задоволено судом”, – йдеться в повідомленні.

Екс-правоохоронцю інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб; зловживання службовим становищем; службове підроблення; завідомо незаконне затримання, вчинене в інших особистих інтересах, за попередньою змовою групою осіб, а також притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності слідчим, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України.