Мінфін представив концепцію впровадження з 2021 роки особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств

Міністерство фінансів України представило концепцію впровадження особливих умов оподаткування податком на прибуток підприємств, яка передбачає, що з 1 січня 2021 року платники податків у ряді областей платитимуть спеціальний податок на прибуток підприємств.

Як повідомили в прес-службі Мінфіну, відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на прибуток підприємств» вже опубліковано на сайті міністерства.

Згідно з цим проектом закону, пропонується встановити, що на період з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2035 року платники податку на прибуток підприємств, зареєстровані на території Закарпатської, Кіровоградської, Тернопільської, Чернівецької й Чернігівської областей, крім платників податків, включених до Реєстру великих платників податків, і платників податків, які утворені шляхом реорганізації (поділу, виділення) суб`єктів господарювання, зареєстрованих в інших областях, платять спеціальний податок на прибуток підприємств, ставка за яким становить 18%.

При цьому це дасть змогу звільнити платників спеціального податку на прибуток підприємств від сплати податку на прибуток підприємств.

Згідно з повідомленням, сьогодні в парламент внесено законопроекти про введення податку на виведений капітал. Ця ініціатива має переваги як для бізнесу, так і держави, а й несе ризики, ключовим серед яких є значні втрати бюджету в перші роки його впровадження.

За попередніми оцінками Мінфіну, впровадження цієї моделі з 2021 року може призвести до прямих втрат бюджету в короткостроковій перспективі на суму близько 53 млрд грн. Водночас важливою є умова дотримання фіскальної нейтральності зміни моделі оподаткування.

«Ухвалювати модель податку на виведений капітал у чистому вигляді в умовах, в яких держава існує сьогодні, неможливо. Тому ми пропонуємо ввести спеціальний податок на прибуток підприємств для платників у межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку”, – цитує прес-служба заступника міністра фінансів Світлану Воробей.

Відзначається, що, згідно з експертною оцінкою, сума втрат податку на прибуток підприємств від введення такої моделі оподаткування може становити близько 1 млрд грн в перший рік введення, але, з іншого боку, це допоможе створити стимули для нарощування інвестиційної активності в регіоні, спростити ведення бізнесу і податкове адміністрування, а також допоможе спрямувати прибуток підприємств на розвиток і технологічне оновлення вітчизняного виробництва.