У Франції почнуть розшифровувати чорні скриньки збитого літака МАУ у липні

Іран відправить до Франції чорні скриньки збитого українського пасажирського літака МАУ у липні для їхнього розшифрування.

Воно почнеться з 20 липня, повідомила у п’ятницю, 26 червня, Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) у Twitter.

“Іран повідомив на сьогоднішній сесії ICAO, що чорні скриньки літака рейсу PS752 (МАУ – Ред.) будуть розшифровані у Франції 20 липня (…) гарантуючи участь представників усіх причетних країн”, – йдеться у повідомленні, передає DW.

У свою чергу, французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації (BEA) підтвердило, що Іран попросив у нього про технічну допомогу в ремонті скриньок та завантаженні з них даних, передає агенція dpa.

Раніше міністр закордонних справ Ірану підтвердив, що його країна найближчим часом передасть “чорні скриньки” зі збитого під Тегераном літака української авіакомпанії МАУ Франції.

Нагадаємо, що літак авіакомпанії МАУ Boeing 737-800, що виконував рейс Тегеран-Київ, розбився вранці 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з аеропорту. Усі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Президент Ірану Хасан Роухані пообіцяв, що усі причетні до збиття літака МАУ будуть покарані.