Міністр юстиції Гамбії подав у відставку

Відомий міністр юстиції Гамбії Абубакар Тамбаду, який створив групу для розслідування зловживань під керівництвом екс-диктатора країни Яхьи Джамме і очолив міжнародний захист рохінджа в М’янмі, подав у відставку.

Про це передає VOA Swahili з посиланням на повідомлення уряду.

Відповідно до заяви, Тамбаду піде з посади міністра і генерального прокурора з 30 червня на посаду в Організації Об’єднаних Націй, не уточнивши, однак, на яку саме.

Призначений міністром юстиції в 2017 році, Тамбаду відіграв важливу роль у створенні гамбійської комісії зі встановлення істини, примирення та відшкодування збитків, покликаної розслідувати зловживання, вчинені при колишньому диктаторі країни Джамме.

Джамме правив колишньою британською колонією протягом 22 років, але втік з країни в січні 2017 року після програшу на президентських виборах Адамі Барроу.

У січні цього року на тлі закликів до екстрадиції Джамме Тамбаду заявив, що екс-диктатор буде заарештований і притягнутий до відповідальності.

Тамбаду – адвокат, який став політиком, також отримав міжнародну популярність у 2019 році за подання справи до Міжнародного суду, в якому він звинуватив М’янму в геноциді щодо меншості рохінджа.

У канцелярії президента Барроу опублікували заяву, в якій високо оцінили “патріотичну і безкорисливу службу” Тамбаду в якості міністра юстиції і його внесок у відновленні міжнародного іміджу Гамбії.

Дауда Джеллоу, адвокат, замінить Тамбаду на посаді міністра юстиції та генерального прокурора з липня, йдеться в повідомленні уряду.