Китай вводить візові обмеження для громадян США у зв’язку з позицією по Гонконгу

Пекін попередив у понеділок, що він введе візові обмеження для американських громадян, що допускають «кричущу поведінку» з питань, пов’язаних з Гонконгом, що стане дзеркальною відповіддю на введені США санкції проти неназваних китайських чиновників, визнаних відповідальними за обмеження свобод в місті.

Оголошення було зроблено на тлі обговорення в китайському парламенті проекту закону про національну безпеку в Гонконзі, який, як побоюються продемократичні активісти в місті, буде використовуватися для придушення інакомислення і посилення контролю Пекіна.

Представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні оголосив про нові санкції на брифінгу для преси, відповідаючи на питання про нові візові обмеження, введені Вашингтоном. При цьому він не уточнив, хто з американців потрапить під дію санкцій Пекіна.

«США намагаються чинити перешкоди законодавству Китаю про забезпечення національної безпеки в спеціальному адміністративному районі Гонконг шляхом введення так званих санкцій, але вони ніколи не досягнуть успіху», – заявив він журналістам.

«У відповідь на це … Китай вирішив ввести візові обмеження для американських осіб, що допускають кричущі поведінку з питань, пов’язаних з Гонконгом», – додав він.

Держсекретар США Майк Помпео заявив минулого тижня, що нові візові обмеження з боку Вашингтона застосовані «до нинішніх і колишніх» офіційних особів правлячої Компартії Китаю, які, «як вважається, несуть відповідальність або причетні до підриву високого ступеня автономії Гонконгу».

Американський Сенат минулого тижня також схвалив законопроект, який передбачає обов’язкові санкції проти фізичних осіб і компаній, які підтримують зусилля з обмеження автономії Гонконгу. Він включає вторинні санкції щодо банків, які ведуть бізнес з особами, що підтримують репресивні заходи проти автономії території.

Представник МЗС Чжао Ліцзяні заявив журналістам, що Китай направив США скаргу з приводу законопроекту і попередив, що Пекін піде на жорсткі контрзаходи у відповідь на дії США проти Гонконгу.