ЄС продовжив економічні санкції проти Росії

Європейський Союз ухвалив остаточне рішення про продовження санкцій проти Росії ще на пів року — до 31 січня 2021-го.

Відповідне рішення ухвалила в понеділок, 29 червня, Рада Європейського Союзу, йдеться в повідомленні її пресслужби.

«Таке рішення прийнято за наслідками останніх оцінок стану імплементації Мінських угод, які мали бути виконані до 31 грудня 2015 року, під час відеоконференції членів Європейської Ради від 19 червня 2020 року. Виходячи з того, що повна імплементація (Мінських угод – ред.) не була досягнута, лідери ЄС прийняли політичне рішення продовжити економічні санкції проти Росії», – йдеться у повідомленні.

У документі зазначається, що такі обмежувальні заходи були введені у 2014 році через дії Росії з дестабілізації України та спрямовані проти російських фінансового, економічного, енергетичного та оборонного секторів, як і у сфері використання товарів подвійного призначення.

Введені санкції обмежують доступ до первинного та вторинного ринків капіталів ЄС для певних російських банків і компаній, а також забороняють фінансову допомогу та брокерські послуги для фінансових інституцій Росії.

Обмежувальні заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передання всіх матеріалів, що пов’язані із обороною, та вводять заборону на всі товари подвійного призначення, які можуть використовуватися у військовими Росії як кінцевими користувачами.

Санкції також стримують подальший доступ Росії до певних чутливих технологій, що можуть бути використані в російському енергетичному секторі.

Нагадаємо, йдеться про секторальні санкції проти Росії, які ЄС запровадив у липні 2014 року. Вони обмежили доступ державних фінансових установ з РФ на фінансові ринки ЄС, наклали ембарго на торгівлю зброєю, встановили заборону на експорт товарів подвійного призначення, а також обмежили доступ Росії до високотехнологічних товарів, особливо в нафтовидобувному секторі.

Санкції уклали терміном на пів року й від грудня 2014-го постійно продовжували.

19 червня політичне рішення про продовження цих санкцій ухвалила Європейська рада — конференція лідерів країн-членів ЄС. Тепер юридичної сили воно набуде після публікації в офіційному віснику Євросоюзу.

Також нагадаємо, що 18 червня Рада Європейського Союзу продовжила на рік санкції проти Росії, запроваджені у зв’язку з незаконною анексією українського Криму.