Адміністрація Трампа домовилася про нові постачання ремдесівіра

Міністерство охорони здоров’я і соцзабезпечення США в понеділок анонсувало домовленість про постачання препарату ремдесівір від компанії Gilead Sciences до кінця вересня, що дозволить американським лікарням закуповувати препарат в кількостях, визначених МОЗ та департаментами охорони здоров’я штатів.

«Президент Трамп уклав приголомшливу домовленість, щоб забезпечити американцям доступ до першого авторизованого лікарства від COVID-19, – сказав міністр охорони здоров’я Алекс Азар. – Ми хочемо по можливості гарантувати, щоб будь-який американський пацієнт, якому потрібен ремдесівір, міг отримати його. Адміністрація Трампа робить все можливе, щоб більше дізнатися про препарати для лікування COVID-19 і забезпечити їх доступність для американського народу».

МОЗ забезпечив проведення більш 500 000 курсів лікування препаратом для американських лікарень до кінця вересня. Це становить 100 відсотків від запланованого Gilead обсягу виробництва на липень (94 200 курсів лікування), 90 відсотків виробництва в серпні (174 900 курсів лікування) і 90 відсотків виробництва у вересні (232 800 курсів лікування) на додаток до доз, виділених на клінічні випробування.

Для проходження курсу лікування ремдесівіром необхідно в середньому 6,25 флакона. Постачати препарат буде компанія AmerisourceBergen. Лікарні будуть закуповувати препарат за оптовою ціною, яка становить близько 3 200 доларів за курс лікування.

Як правило, пацієнти не платять безпосередньо за препарати, якими їх лікують в лікарні. В рамках програми Medicare і більшості приватних страхових програм вартість препарату включається в платежі, що здійснюються страховиком. Поставки будуть розподілятися таким же чином, як близько 120 000 курсів, раніше пожертвуваних Gilead: МОЗ розподіляє продукт між департаментами охорони здоров’я штатів на підставі того, скільки пацієнтів з COVID-19 знаходяться в місцевих лікарнях, а департаменти розподіляють його по лікарнях.

Доставка закупленого ремдесівіра буде прискорена, і він буде направлятися безпосередньо в лікарні, а не в департаменти охорони здоров’я. Поставки, ймовірно, будуть здійснюватися раз на два тижні. Остання партія пожертвуваних Gilead доз буде відправлена ​​29 червня.