Євросоюз має намір дозволити в’їзд поки для громадян всього 14 країн

Обмеження на в’їзд до Європейського Союзу, введені через пандемію коронавіруса для громадян багатьох держав, поки не будуть повністю скасовані.

Судячи з усього, лише громадяни 14 країн отримають можливість з 1 липня знову вільно в’їжджати на територію ЄС, передає в понеділок, 29 червня, агентство DW з посиланням на європейських дипломатів. Офіційно цей перелік буде оприлюднений після того, як представники країн Євросоюзу досягнули єдності в цьому питанні, ймовірно 30 червня.

За словами дипломатів, дозвіл на в’їзд торкнеться громадян Алжиру, Австралії, Грузії, Канади, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Сербії, Таїланду, Тунісу, Уругваю, Чорногорії, Південної Кореї і Японії. У цей список може бути включений і Китай, якщо у відповідь він зніме обмеження для європейців.

Вирішальним критерієм для ослаблення обмежень на в’їзд є перш за все приріст заражень коронавірусів SARS-CoV-2 протягом попередніх двох тижнів – цей показник не повинен перевищувати 16 випадків на 100 тисяч жителів. При цьому тенденція розвитку ситуації в цей період у порівнянні з попередніми 14 днями повинна бути “стабільною або знижується”.

Громадянам країн, які сильно постраждали від коронавірусної інфекції, поки не дозволяється в’їзд в Євросоюз. Це стосується, зокрема, Росії або США – там за останні два тижні реєструвалося 60-120 нових випадків інфікування на 100 тисяч жителів. У таких країнах, як Бразилія або Саудівська Аравія, цей показник навіть перевищував 120 нових випадків зараження.