Албанець бере участь у боротьбі за посаду прем’єр-міністра Північної Македонії

Колишній спікер парламенту Північної Македонії етнічний албанець Талят Джафері вступив у боротьбу за пост прем’єр-міністра Північної Македонії.

Як повідомляє Албанське новинне агентство Telegrafi Maqedoni, політик буде значитися п’ятим у виборчих списках. Виступаючи перед ЗМІ Джафері заявив, що своєю діяльністю на посаді глави парламенту він довів, що говорить і діє для громадян і в їхніх інтересах, а тому в його особі їм представлений кращий вибір.

При цьому політик закликав громадян бути пильними і захищати своє здоров’я, реалізуючи своє право на участь у виборах, оскільки парламентські вибори 13-15 липня будуть проходити в умовах пандемії коронавірусу.

Джафері підкреслив, що албанець може стати прем’єр-міністром країни, як і будь-який громадянин Північної Македонії, що було підтверджено на з’їзді партійних лідерів в 2009 році.

Нагадаємо, в 2017 році прихід Джафері на пост глави парламенту супроводжувався мітингами протесту і насильством щодо представників соціал-демократичного союзу Македонії, який вступив в коаліцію з «Тиранською платформою» партій, що представляють інтереси албанського населення країни. Албанці становлять від чверті до третини населення Північної Македонії.