Білий дім пояснив, чому Трампу не повідомили про російські “винагороди”

У Білому домі заявили, що була розумна причина, по якій президента Дональда Трампа не поінформували про повідомлення, що російська військова розвідка пропонувала винагороду бойовикам Талібану в Афганістані за вбивство американських солдатів.

“Розвіддані проходять перевірку, перш ніж вони потраплять до президента Сполучених Штатів. В даному випадку вони не були підтверджені”, – заявила прес-секретар Білого дому Кейлі Макенані, коли журналісти запитали її, чому президента не проінформували про це.

Високопоставлені представники адміністрації, включаючи директора Національної розвідки Джона Реткліффа, радника з національної безпеки Роберта О’Брайена і главу апарату Білого дому Марка Мідоуза, в понеділок провели секретний брифінг для восьми республіканських конгресменів з даного питання на тлі двопартійних закликів членів Конгресу до транспарентності.

Двоє з цих конгресменів, Майкл Маккол і Адам Кінзінгер, заявили, що їх поінформували про «проведену перевірку з метою встановити точність цих повідомлень».

«Ми вважаємо, що потрібно спочатку завершити цю перевірку, і лише потім вживати заходів у відповідь», – заявили вони.

“Нам сказали, що Трампа не інформували про ці розвіддані», – заявив телеканалу PBS старший республіканець в комітеті Палати представників зі Збройних Сил Мак Торнберрі, який також був присутній на брифінгу.

Очікується, що Білий дім проведе аналогічний брифінг для групи законодавців-демократів вранці у вівторок.

Трамп твітував у неділю, що не отримував інформацію про передбачувані нагороди.

“Розвідка тільки що повідомила мені, що вони не вважали цю інформацію достовірною і тому не повідомили про неї мені або [віце-президенту Майку Пенсу]”” – заявив президент.

Газета New York Times першою повідомила про те, що кілька місяців тому представники американської розвідки дійшли висновку, що підрозділ російської військової розвідки, пов’язаний зі спробами вбивств і таємними операціями в Європі, спрямованими на дестабілізацію заходу, минулого року пропонував нагороду за успішні атаки в Афганістані, і що президента поінформували про це наприкінці березня.

За даними газети Washington Post, розвіддані були отримані Силами спеціальних операцій США в Афганістані і підтверджені ЦРУ.

Росія і Талібан відкинули повідомлення про виплату винагород. Кремль назвав їх безпідставними і анонімними звинуваченнями.

Представник Талібану Забіулла Муджахід відкинув повідомлення, що бойовики підтримують «відносини такого роду з будь розвідслужбою», і назвав повідомлення газети спробою зганьбити рух.