У США вступили в силу обмеження на експорт до Росії

У Сполучених Штатах у понеділок, 29 червня, набули чинності обмеження на експорт товарів до Росії.

Йдеться про нові правила Бюро промисловості і безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США, які ще більше обмежують потенційний експорт чутливих технологій в РФ, Китай і Венесуелу.

Заходи спрямовані на те, щоб запобігти спробам організацій в цих країнах “придбати американські технології, які можуть бути використані для розробки зброї, військових літаків, технічних засобів спостереження за допомогою цивільних ланцюжків поставок або під приводом цивільного призначення”. У Вашингтоні при цьому вказують, що призначаються розробки при цьому для “кінцевих споживачів товарів військового призначення”.

“Деякі організації в Китаї, Росії і Венесуелі намагалися обійти Американський експортний контроль і підірвати американські інтереси в цілому, тому ми будемо пильно стежити за тим, щоб американські технології не потрапили в чужі руки”, – пояснив у зв’язку з цим міністр торгівлі США Вілбур Росс.

Поправки були підготовлені ще в квітні і розміщені для попереднього ознайомлення в е-базі даних Федерального реєстру, що містить офіційні документи американської адміністрації.

Нові правила включають в себе, зокрема, розширення трактування “кінцевого військового використання” товарів. Тепер під цю категорію підпадають технологічні засоби, які можуть бути використані для створення військової продукції. Йдеться, зокрема, про напівпровідникове обладнання та датчики. Крім того, США відмовляються від ряду винятків, що застосовувалися раніше до ліцензій для цивільних постачальників. Це положення поширюється на ті країни, діяльність яких Вашингтон сприймає як загрозу “національній безпеці”.