Конференція донорів зібрала для Сирії 6,9 млрд євро

Німеччина і багато інших країн готові виділити Сирії додаткову допомогу в кілька мільярдів євро.

Тільки ФРН направить для підтримки постраждалих від багаторічного військового конфлікту 1,58 млрд євро, запевнив міністр закордонних справ країни Хайко Мас (Heiko Maas) на конференції донорів у вівторок, 30 червня. Ще 2,3 млрд будуть виділені з коштів Євросоюзу, а загальний обсяг допомоги складе 6,9 млрд євро.

З цієї суми 4,9 млрд євро призначені для використання в нинішньому році, а ще 2 млрд – по його закінченні. Крім того, міжнародні фінансові інститути дали згоду надати кредити на пільгових умовах в розмірі 6 млрд євро.

“Ми навряд чи можемо уявити собі ті страждання, які змушений терпіти сирійський народ. Але наш обов’язок – хоча б пом’якшити їх”, – заявив Мас. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель зазначив, що бігти з батьківщини припало більше шести мільйонам сирійців, ще кілька мільйонів покинули свої будинки, залишившись в країні. У гуманітарної допомоги потребують близько 11,7 млн ​​чоловік.

За словами міністра з питань економічного співробітництва і розвитку ФРН Герда Мюллера (Gerd Müller), ситуація в Сирії погіршується через поширення коронавіруса. Ліван, який прийняв 1,5 млн сирійських біженців, опинився на межі державного банкрутства, що означає відсутність грошей для лікарів, поліцейських або вчителів, підкреслив Мюллер.

В ході конференції, організованої Європейською Комісією та ООН, надання допомоги постраждалим від громадянської війни в Сирії обговорювали представники більше 80 держав і організацій.