Сенатор Менендес запропонував ввести нові санкції проти Росії

Сенатор Боб Менендес, найбільш високопоставлений демократ у сенатському Комітеті з міжнародних відносин, запропонував залучити Росію до відповідальності за передбачувані виплати талібам за вбивство американських військових в Афганістані.

Про це йдеться в заяві, яку було опубліковано в середу прес-службою Комітету з міжнародних відносин.

Менендес зажадав, щоб адміністрація Трампа ввела фінансові санкції щодо російського президента Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойги та інших високопоставлених російських чиновників, які, за словами сенатора, були залучені в цю операцію. Менендес хоче включити положення про нові санкції в щорічний законопроект про витратах на оборону (NDAA), обговорення якого ведеться на цьому тижні в Сенаті.

Крім заморожування фінансових активів і заборони на видачу віз Володимиру Путіну, Сергію Шойгу і іншим високопоставленим російським чиновникам, сенатор також запропонував ввести банківські обмеження для російських оборонних підприємств і розширити санкції проти олігархів, які входять в оточення Путіна.

«У міру того, як продовжують з’являтися подробиці цієї огидної російської кампанії, Дональд Трамп ще раз довів, що він нездатний захистити наші війська і нашу країну. Конгрес повинен знову стати на захист нашого народу і наших інститутів від кремлівської агресії. Обговорення NDAA не може просуватися без розгляду цієї поправки», – заявив Менендес.

Боб Менендес став першим законодавцем, який запропонував вжити заходів у зв’язку з передбачуваними виплатами, які Росія, за даними газети New York Times, пропонувала талібам за атаки на американські та коаліційні війська в Афганістані.

У середу вдень держсекретар Майк Помпео в бесіді з журналістами зазначив, що гроші на підтримку Талібану течуть до Афганістану з того моменту, як США два десятиліття тому направили в цю країну війська. За словами Помпео, керівництво Сполучених Штатів щодня отримує інформацію про погрози і небезпеки, яким піддаються американські військові в різних точках земної кулі. Держсекретар також відзначив, що повідомлення про передбачувані винагороди талібів Росією викликали обурення у російської сторони.