Мінкульт хоче змінити керівництво «Укркінохроніки»

Міністерство культури та інформаційної політики відсторонило Аліну Хорошилову від виконання обов’язків директора державного підприємства «Українська студія хронікально-документальних фільмів» (студія «Укркінохроніка») та поклало їх на її заступника Владислава Авраменка.

Про це повідомила заступниця міністра Лариса Петасюк 1 липня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Ми провели коротку інвентаризацію, що там (на «Укркінохроніці». – ред.) взагалі відбувалося, – розповіла заступниця міністра. – 1.06 був виданий наказ, термін був до 30 червня включно… 26 червня ми видали новий наказ – він відсторонює від виконання обов’язків діючого директора і дає можливість покласти виконання обов’язків на заступника. Цей наказ був підписаний у п’ятницю. Але у зв’язку з тим, що голова комісії (з перевірки. – ред.) Біденко пішов у відпустку, цей наказ не був доведений до відома “Укркінохроніки”. Наказ цей уже зараз знаходиться в “Укркінохроніці”. Хорошилова повідомлена, що вона відсторонена від виконання обов’язків. Авраменко продовжує їх виконувати», пише ДМ.

За її словами, міністерство невдовзі матиме підстави для розірвання контракту з директором: «Склад комісії ми зараз скорочуємо, оскільки дуже його розширили. І на сьогоднішній день юристи, кадри, фахівці по кіно вже зробили свої висновки, крім бухгалтерії, бо в Авраменка не було доступу до документів. Довідка в понеділок буде, і далі ми будемо рухатися, у нас є підстави для розірвання контракту».