Ердоган оголосив про жорсткий контроль соцмереж

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив, що соціальні мережі будуть піддаватися суворому контролю влади.

“Ці канали, які кишать брехнею, образами, посяганнями на права особистості і наклепом, повинні регулюватися”, – заявив Ердоган в середу, 1 липня, в ході відеоконференції з представниками правлячої Партії справедливості і розвитку.

За словами глави держави, він має намір якомога швидше внести до парламенту законопроект, щоб “повністю скасувати і контролювати подібні соціальні канали”. Ердоган уточнив, що, крім того, передбачається ввести блокування доступу, а також юридичні та фінансові санкції.

Мова турецького лідера була викликана реакцією на твіт міністра фінансів і одночасно зятя президента – Берата Албайрака про народження у нього четвертого сина. Ердоган вказав, що десятки тисяч людей позитивно прокоментували це повідомлення, але деякі “мерзотники”, які не мають моралі і людяності, відреагували образами. Органи юстиції і поліція відразу взялися виявляти відповідальних, їх будуть переслідувати, і вони постануть перед судом, заявив президент Туреччини.

“Тепер ви розумієте, що означає, що ми проти YouTube, Twitter, Netflix і подібних соцмереж? Саме щоб усунути такі гидоти”, – додав Ердоган.

Деякі користувачі в своїх коментарях в соцмережах піддали сумніву, що Албайрак дійсно є батьком новонародженої дитини дочки президента Есри.