Нацполіція: справа про вбивство журналіста Павла Шеремета готова для передачі до суду

Справа про вбивство журналіста Павла Шеремета готова для передачі до суду, однак сторона захисту ще ознайомлюється з матеріалами.
Як повідомляє Управління комунікації Нацполіції, з моменту завершення досудового розслідування у провадженні за фактом вбивства Шеремета та відкриття матеріалів підозрюваним та їхніх захисникам пройшло 42 дні.
”Початок розгляду цієї резонансної справи тепер залежить виключно від того, коли адвокати підозрюваних закінчать ознайомлюватися з матеріалами”, – йдеться в повідомленні.
У поліції зазначають, що слідство не буде обмежувати підозрюваних та їхніх адвокатів у часі на ознайомлення з матеріалами справи, однак ”звертає увагу всіх зацікавлених сторін, що початок розгляду справи залежить саме від сторони захисту та самих підозрюваних”.
Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.
12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють п`ятьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлія Кузьменко (псевдонім ”Ліса”), військову медсестру Яну Дугарь. Також у справі фігурує подружжя добровольців Інни (”Пума”) і Владислава (”Буча”) Грищенків, яке проходить підозрюваними у справі про замах на вбивство бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.
Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні.
Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, і Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.
Суд обрав Антоненку та Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, Дугарь – запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
21 травня Антоненку, Кузьменко та Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.
За словами керівника юридичної фірми ”Сенс Консалтинг” Леоніда Маслова, адвокати якої захищають Антоненка, з тексту підозри у частині мотиву прибрали ”ультранаціоналістичні ідеї”, ”велич арійської раси” та інше, тепер у ньому йдеться, що ”невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту”. Ці невстановлені особи ”залучили” Антоненка, Дугарь і Кузьменко.
Юрист уточнив, що у кваліфікації вбивства відсутнє згадування про корисливий мотив і посилання на пункти 6, 11 ч. 2 ст. 115 ККУ – корисливий або замовний мотив.
За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко – ”лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок”.
Крім того, підозрюваних тепер звинувачують у знищенні автомобіля, в якому перебував Шеремет, та зберіганні вибухівки – за ще двома статтями ККУ.
Наприкінці травня Печерський райсуд Києва ще на 60 діб продовжив Антоненку і Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Разом з тим Дугарь запобіжний захід змінено з нічного домашнього арешту на заставу у розмірі 168 тис. 150 грн із зобов’язання носити електронний браслет.
1 червня в МВС заявили, що слідчі відкрили для ознайомлення стороні захисту 38 томів матеріалів справи про вбивство Шеремета, виділених в окреме провадження, проти Антоненка, Кузьменко і Дугарь. Також в МВС уточнили, що більш як 200 томів справи стосуються встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину.