Томаш Фіала: відставка Смолія приведе до припинення співпраці України з МВФ, Світовим банком і ЄС

Відставка голови Національного банку Якова Смолія може призвести до припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком і Європейським Союзом.
Про це під час відеоконференції заявив генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала.
«Ми розуміємо, що це призведе, швидше за все, до припинення співпраці з МВФ, Світовим банком, Євросоюзом, G7», – сказав він.
За словами Фіали, відставка Смолія вже призвела до того, що інвестори скасували операцію з купівлі українських єврооблігацій на 1,75 млрд доларів, яка була закрита вчора за декілька годин до новини про звільнення голови НБУ.
Генеральний директор Dragon Capital додав, що його компанія продовжить виконувати вже розпочаті проекти, але нові придбання не планує.
1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав і подав президенту України заяву про звільнення у зв`язку з відставкою за власним бажанням.
Смолій пояснив своє рішення тим, що впродовж тривалого часу на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск, що унеможливлює ефективне виконання ним своїх обов`язків.