Відставка Смолія швидше за все призведе до припинення співпраці України з МВФ, Світовим банком і ЄС – президент Європейської Бізнес Асоціації

Відставка голови Національного банку Якова Смолія може призвести до припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком і Європейським Союзом.

Про це під час відеоконференції заявив генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала, передає Уніан.

«Ми розуміємо, що це призведе, швидше за все, до припинення співпраці з МВФ, Світовим банком, Євросоюзом, G7», – сказав він.

За словами Фіали, відставка Смолія вже призвела до того, що інвестори скасували операцію з купівлі українських єврооблігацій на 1,75 млрд доларів, яка була закрита вчора за декілька годин до новини про звільнення голови НБУ.

Генеральний директор Dragon Capital додав, що його компанія продовжить виконувати вже розпочаті проекти, але нові придбання не планує.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, 1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав та подав на ім’я президента Володимира Зеленського заяву про відставку через “систематичний політичний тиск”.