Україна скасувала розміщення 12-річних облігацій на 1,75 млрд доларів

Україна ухвалила рішення про скасування нового випуску облігацій з погашенням у 2033 році на суму 1,75 млрд дол.

На тлі останніх новин про те, що голова Нацбанку Яків Смолій подав у відставку.
Про це написав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
”Розміщення єврооблігацій з погашенням в 2033 році і достроковий викуп існуючих скасовано. Отже, між короткостроковою ціллю залучити гроші ціною кидка інвесторів та більш довгостроковою ціллю — зберегти довіру тих самих інвесторів, Україна обрала друге. Це звичайно, не компенсує негативу від всієї тої турбулентності, яка виникає із вчорашньої заяви про відставку голови НБУ”, – написав Демків.
За його словами, поки що незрозуміло, яким буде рішення президента Володимира Зеленського і хто очолюватиме Нацбанк у майбутньому, і яку регулятор проводитиме політику.
”Як наслідок, складно оцінити, якою буде вартість запозичення зараз”, – додав аналітик.
У свою чергу, фахівець інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса також підтвердив цю інформацію на своїй сторінці у Facebook.
”Ганьба. Угоду, яку вчора провів Мінфін з розміщення єврооблігацій, сьогодні скасовано. Причина – підрив незалежності Національного банку. Це безпрецедентна подія. Україна не залучила 1 млрд доларів нових грошей. Інвестори не люблять, коли їх кидають. І для України грошей більше немає”, – написав експерт.
Офіційна інформація Міністерства фінансів поки що не оприлюднена.