Україна та Швейцарія підписали Меморандум про взаєморозуміння

Міністерство закордонних справ України та Федеральний департамент закордонних справ Швейцарської Конфедерації підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Відповідна заява була опублікована на офіційній сторінці МЗС у Facebook.

Україна та Швейцарія підписали підписали Меморандум щодо співробітництва у науковій сфері

🇺🇦🇨🇭 Міністерство закордонних справ України та Федеральний департамент закордонних справ Швейцарської Конфедерації підписали Меморандум про взаєморозуміння. Він передбачає започаткування співробітництва між двома країнами у сфері наукової дипломатії (Science Diplomacy).Федеральна вища технічна школа Цюріха (ETH Zürich) спільно з українськими інженерами вже розробили мобільний апарат штучної вентиляції легень («Low Cost Lung Ventilator») невисокої собівартості, який складається із легкодоступних компонентів. В рамках Меморандуму досягнуто домовленостей щодо виділення швейцарською стороною 1,5 млн. шв. франків для реалізації першої фази даного проєкту на виробничій базі високотехнологічного українського державного підприємства. Під час церемонії підписання Меморандуму було презентовано прототип спільної розробки апарату ШВЛ.Посольство України в ШвейцаріїArtem Rybchenko

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Середа, 1 липня 2020 р.

Документ було підписано у Берні, 30 червня.

Таким чином, країни започаткували співробітництво у сфері наукової дипломатії.

Зокрема, повідомляється, що Федеральна вища технічна школа Цюріха (ETH Zürich) спільно з українськими інженерами вже розробили мобільний апарат ШВЛ («Low Cost Lung Ventilator»), який складається з легкодоступних компонентів.

Варто зауважити, що собівартість апарату є невисокою.

Крім того, під час переговорів сторони домовилися, що Швейцарія виділить Україні 1,5 млн. шв. франків.

Ці кошти підуть на реалізацію першої фази даного проєкту на виробничій базі високотехнологічного українського державного підприємства.