Китай застеріг Британію від грубого втручання у справи Гонконгу

Недавні зауваження британської сторони з приводу закону про національну безпеку Гонконгу, а також рішення спростити процедуру отримання дозволу на проживання в Сполученому Королівстві для частини жителів спеціального адміністративного району Китаю, є безвідповідальними і необґрунтованими.

Таку заяву зробив посол Китаю у Великобританії Лю Сяомін.

“Вони являють собою грубе втручання у внутрішні справи Китаю і суперечать важливим принципам взаємної поваги суверенітету і територіальної цілісності і невтручання у внутрішні справи один одного, схваленим Статутом ООН і спільним Комюніке Великобританії і Китаю про обмін послами”, — йдеться в заяві дипломата, опублікованій на сайті димпісії.

При цьому Сяомін додав, що “китайська сторона висловлює свою серйозну заклопотаність і рішучу незгоду”, а також зберігає за собою право вжити відповідних заходів у відповідь на рішення Лондона.

“Гонконг – це особливий адміністративний район Китаю. Китайська сторона настійно закликає британську сторону негайно припинити втручання у справи Гонконгу, які є внутрішніми справами Китаю”, – підкреслив дипломат.

Нагадаємо, саме 1 липня 1997 року, 23 роки тому, Великобританія повернула Гонконг під суверенітет Китаю.