У Полтаві хакер накручував і списував борги городян за комуналку

Правоохоронці затримали 44-річного жителя Полтави, який зламував особисті інтернет-кабінети клієнтів Полтававодоканалу і міняв показники лічильників.

Про це в четвер, 2 липня, повідомляє Сегодня з посиланням на начальника відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Олександра Ведмідського.

Зазначається, що одним полтавчанам він приписував десятки кубометрів води, іншим – списував борги. Хакера зловили і знешкодили, а його комп’ютер зараз вилучено для експертизи.

“Одним клієнтам Полтававодоканалу він приписував десятки кубометрів – від 30 до 50, іншим ставив нуль, списуючи таким чином заборгованість. Підприємству це заважало складати звітність, окремі полтавці були змушені платити великі суми за неспожиту воду і розбиратися з проблемою у Полтававодоканалі. В результаті представники підприємства звернулися за допомогою до кіберполіції”, – розповів Ведмідський.

На питання про те, як хакер зламував особисті кабінети, чиновник повідомив, що той “обійшов” всі паролі.

За даними поліції, хакер свого часу закінчив радіотехнічний інститут у Полтаві, його служба в армії також була пов’язана з радіотехнікою.

“Поки що не йдеться про матеріальну зацікавленість хакера, але на всі питання відповість експертиза, яка зараз проводиться”, – кажуть полтавські поліцейські.

Копи також говорять, що хакер визнав свою провину, і якщо вона буде доведена в суді, то йому загрожує до п’яти років обмеження волі.

У свою чергу у Полтававодоканалі закликали городян, які не згодні з нарахованими сумами, звертатися за консультаціями в їхню службу обліку.