Бундестаг схвалив додатковий бюджет у зв’язку з пандемією

Бундестаг затвердив проект другого в цьому році додаткового бюджету, сформованого з урахуванням витрат, що виникли в ході пандемії коронавірусу SARS-CoV-2.

У четвер, 2 липня, законопроект прийнятий у другому і третьому читанні. Документ передбачає державне запозичення в розмірі 61,8 мільярда євро. Таким чином, загальна сума нової заборгованості в 2020 році зросте до рекордного показника 217,8 мільярда євро.

З урахуванням нового рішення парламенту обсяг видатків, закладених у бюджет Німеччини на 2020 рік, становить близько 509 мільярдів євро. У них враховані, крім іншого, додаткова фінансова допомога підприємствам малого та середнього бізнесу в розмірі 25 мільярдів євро, витрати, пов’язані зі зниженням податку на додану вартість в 2020 році, а також додаткові виплати сім’ям з дітьми в розмірі 300 євро на одну дитину.

Три мільярди євро уряд виділяє на розвиток початкових шкіл і дитячих садків. Один мільярд євро буде спрямований на подолання економічних наслідків пандемії в культурній сфері, а також на підтримку соціальних установ. У проекті додаткового бюджету враховано також зниження податку на додану вартість, яке діє з 1 липня до кінця 2020 року. Крім того, в бюджеті враховується очікуване через пандемію зниження податкових надходжень на 40 мільярдів євро.

Прийняття додаткового бюджету означає перевищення майже на 120 мільярдів євро максимально допустимого порогу нової заборгованості, закріпленого в основному законі Німеччини. За німецькими законами, це можливо зробити лише в тому випадку, якщо бундестаг оголосить “надзвичайну ситуацію”. Згідно з планами уряду, “надмірна” частина державної заборгованості повинна бути компенсована протягом найближчих 20 років.

Перший в 2020 році додатковий бюджет був прийнятий в березні. Він передбачав зростання держзаборгованості в обсязі 156 млрд євро.