На Волині через масову загибель риби у річці Стир заподіяно понад 8 млн грн збитків – Держекоінспекція

У Волинській області через масову загибель риби у річці Стир заподіяно понад 8 млн грн збитків.

Як повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції, про це у Facebook повідомив голова відомства Андрій Мальований.

Він зазначив, що 25 червня інспектори ДЕІ спільно з експертами Волинського рибоохоронного патруля здійснили перевірку русла річки Стир на ділянці від села Липляни до села Княгининок. В результаті виявили мертву рибу на площі 177,5 тисяч квадратних метрів.

«Понад 8 мільйонів гривень збитків нараховано через загибель риби у річці Стир на Волині. Сума збитків за знищену рибу становить 653 276 гривень, а за втрату її потомства – 7 636 860 гривень», – розповів Мальований.

За його словами, точна причина загибелі риби поки що не встановлена, однак інспектори ДЕІ підозрюють, що це сталось через забруднення води.

«Отриманий від Держспоживслужби звіт свідчить про те, що патологічного матеріалу збудників екто- та ендопаразитів у водоймі немає. Водночас на зябрах мертвої риби виявили густий брудно-сірий слиз. Інспектори вважають, що риба загинула через забруднення води. Відділ Інструментально-лабораторного контролю ДЕІ взяв зразки води на дослідження. Якщо якість води буде не в нормі, то інспекція нарахує додаткові збитки», – додав Мальований.