В Україні викрито незаконну схему формування сум податкових кредитів з ПДВ для підприємців

В Україні викрито незаконну схему формування сум податкових кредитів з ПДВ для підприємців.

Як повідомили у прес-службі Офісу президента України, на виконання завдання глави держави Володимира Зеленського Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс генерального прокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправний механізм формування сум податкових кредитів з ПДВ для підприємців.

Після ліквідації схеми до державного бюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн.

Незаконне формування сум податкових кредитів з ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем, яке спотворило процеси обробки інформації.

«Ми з допомогою СБУ та Міністерства цифрової трансформації встановили, що система моніторингу ризиків, яка використовується в адмініструванні ПДВ, мала суттєву й дуже небезпечну похибку в алгоритмі роботи. Ця похибка не відповідала чинному законодавству», – розповів заступник голови Державної податкової служби Євген Олейніков на брифінгу в Офісі президента.

За його словами, завдяки цій похибці шахраї могли імітувати свою відповідність критеріям безумовної реєстрації. Система вважала їх сумлінними платниками податків, тому їхні податкові накладні не перевірялися на предмет ризику.

У свою чергу віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що інтенсивна робота з викриття схеми тривала останні декілька місяців завдяки сумлінній роботі СБУ, новому керівництву Мінфіну та ДПС, яка вперше в історії України надала доступ для проведення повноцінного аудиту інформаційних систем.

За нашою інформацією, це була одна з найбільших корупційних схем за всю історію України. І вона сьогодні була повністю припинена. Ми це відчуваємо по інформаційних кампаніях і атаках на керівництво Міністерства фінансів і на керівництво податкової та СБУ», – заявив віце-прем’єр-міністр.