Грузинський парламент затвердив поправки до Виборчого кодексу

США і ЄС вітали затвердження поправок до грузинського Виборчого кодексу. Зміни ґрунтуються на рекомендаціях міжнародних спостерігачів, зроблених за результатами президентських виборів 2018 року.

2 липня в третьому остаточному читанні за поправки проголосували 94 депутати, при цьому частина опозиції знову бойкотувала голосування – на знак протесту проти як вони стверджують, “політично мотивованого” арешту бізнесмена Георгія Руруа, який також є співвласником одного з грузинських опозиційних телеканалів.

Що стосується поправок, основне нововведення стосується квот для жінок. Зокрема, тепер 25% з представлених у партійних списках осіб будуть жінки.

Зміни внесено до процесів формування районних виборчих комісій та агітації в день виборів. Зокрема, продовжується час заборони агітації, тепер «день тиші» починатиметься не з моменту відкриття виборчих дільниць, а вже опівночі. Також у день виборів активістам партій дозволяється перебувати не ближче 25 метрів від виборчих дільниць.

При цьому змінилися і правила, що стосуються політичної реклами, екзит-полів і фінансування партій, тобто відтепер пожертвування партіям можна отримувати тільки з Грузії і тільки з легальних коштів, що забезпечує більшу прозорість процесу.