У Туреччині почався процес над вбивцями Джамаля Хашоггі

У Туреччині почався процес над вбивцями журналіста Джамаля Хашоггі. Однак на засідання не прибули більше 20 громадян Саудівської Аравії, обвинувачених у скоєнні цього злочину.

Востаннє Хашоггі бачили вхідним в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Вважається, що його заманили вбивці, що діяли за вказівкою Саудівської влади, а після вбивства розчленували і сховали тіло. Хашоггі, що мав посвідку на проживання в США, був відомим критиком Ер-Ріяда.

Хатідже Дженгіз, колишня наречена Хашоггі, заявила суду, що обвинувачені використовували «зраду і обман», щоб заманити журналіста в будівлю консульства. Вона повідомила журналістам, що буде продовжувати пошуки правосуддя «не тільки в Туреччині, але скрізь, де зможе».

Хашоггі попрямував до консульства, щоб отримати документи, які повинні були дозволити йому одружитися з Дженгіз, громадянкою Туреччини.

Саудівська Аравія відмовилася екстрадувати обвинувачених до Туреччини. Деякі з них постали перед судом в Саудівській Аравії, проте процес не був відкритим.

Саудівська Аравія надавала суперечливі пояснення обставин зникнення Хашоггі. ЦРУ США дійшло висновку, що “від середнього до високого ступеня впевненості” можливо стверджувати, що наказ про вбивство Хашоггі віддав наслідний принц Мохаммед бін Сальман.

Судовий процес буде продовжений в кінці листопада.