Росія взяла паузу для відповіді на позицію держав Нормандського формату

Україна, Франція та Німеччина домовилися докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав Нормандського формату. Водночас Росія взяла паузу для відповіді на позицію вищевказаних країн.

До таких результатів країни прийшли за підсумками переговорів політичних радників лідерів держав-учасників Нормандського формату в Берліні, передає прес-служба Офісу президента.

Як зазначається, учасники зустрічі погодилися, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав Нормандського формату. Зокрема, сторони зійшлися на думці про необхідність реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

“Домовленості Паризького саміту лідерів держав-учасників Нормандського формату повинні бути виконані. Україна, а також її партнери по Нормандського формату, Франція і Німеччина, продемонстрували готовність докласти для цього максимум зусиль. У свою чергу російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України , Франції і Німеччини “, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що переговори тривали 11 годин.

Учасники зустрічі обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих лідерами держав “Нормандське четвірки” за результатами саміту в Парижі в грудні 2019 року, і виділили ряд завдань, які повинні бути реалізовані в рамках роботи під час найближчих засідань Тристоронньої контактної групи для прискорення переговорного процесу та створення передумов для проведення наступного саміту в Нормандські форматі в Берліні.