ЕРУ оголосила про початок експорту газу в Румунію по трубопроводу

Компанія «Енергетичні ресурси України» (ЕРУ), найбільший трейдер газу в країні, оголосила про початок експорту газу в Румунію по трубопроводу.

Компанія, як повідомляє її пресслужба, поставила пробну партію газу обсягом 2000 куб м по трансбалканському трубопроводу, який проходить через Молдову.

Поставка стала можливою завдяки тристоронньому контракту між ТОВ «Молдоватрансгаз», АТ «Молдовагаз» та ERU Management Services LLC, яка входить до групи компаній ЕРУ. Досягнута домовленість щодо використання молдавської газотранспортної системи відкриває можливість транзиту газу з українських підземних сховищ на ринки Румунії та балканських держав. Поставка газу здійснюється ERU Management Services LLC за контрактом з міжнародним європейським постачальником.

«ЕРУ стала першою компанією, яка почала роботу на газовому транзитному напрямку через Молдову в Румунію – це альтернативний та вигідний шлях до європейських споживачів. Ми бачимо його значний потенціал, адже обсяг поставок через територію Молдови може сягати 3 млрд кубометрів газу щороку» – розповів керуючий партнер групи компаній ЕРУ Ярослав Мудрий.

Також, на його думку, це посилить привабливість України як перспективного східно-європейського газового хабу з потенціалом використання потужностей підземних сховищ, які сьогодні завантажені на 50% від загального об’єму в 31 млрд куб газу.

«Енергетичні ресурси України» («ЕРУ») – група компаній з іноземними інвестиціями, яка спеціалізується на реалізації проектів в українській енергетиці, об’єднує експертизу, сформовану за більш ніж 35 років реалізації міжнародних проектів з глибоким розумінням місцевого ринку. ERU Management Services LLC – американська материнська компанія, що входить до складу групи та здійснює трейдингові операції.