У Антоненка та Кузьменко через утримання в СІЗО погіршилось здоров’я – ЗМІ

У підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка та Юлії Кузьменко, яких вже понад 200 днів утримують в СІЗО, погіршилось здоров’я.
Як повідомив у коментарі Громадському радіо цивільний чоловік Кузьменко Петро Киян, у Юлії Кузьменко з’явилися збої ритму серця та проблеми із тиском.
«У зв’язку з тим, що дуже висока температура в камері — вона не провітрюється, вікна не відкриваються — починаються збої ритму серця, починаються проблеми із тиском, з суглобами, і воно з кожним днем накопичується і погіршується. 206 днів в темній камері — це дуже багато», — сказав Киян.
Як повідомив у коментарі Громадському радіо адвокат Антоненка Станіслав Кулик, його підзахисному вже близько тижня не надають меддопомогу.
«У нього болить нога, і там щось з судинами та венами, я не медик точно не скажу, і ми, звісно, пишемо відповідні клопотання і заяви, але поки що йому медичну допомогу так і не надали», — сказав Кулик.

Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.
12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють п`ятьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлія Кузьменко (псевдонім ”Ліса”), військову медсестру Яну Дугарь. Також у справі фігурує подружжя добровольців Інни (”Пума”) і Владислава (”Буча”) Грищенків, яке проходить підозрюваними у справі про замах на вбивство бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.
Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні.
Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, і Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.
Суд обрав Антоненку та Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Дугарь обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, а пізніше змінено на заставу у розмірі 168 тис. 150 грн із зобов’язанням носити електронний браслет.
21 травня Антоненку, Кузьменко та Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.
За словами керівника юридичної фірми ”Сенс Консалтинг” Леоніда Маслова, адвокати якої захищають Антоненка, з тексту підозри у частині мотиву прибрали ”ультранаціоналістичні ідеї”, ”велич арійської раси” та інше, тепер у ньому йдеться, що ”невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту”. Ці невстановлені особи ”залучили” Антоненка, Дугарь і Кузьменко.
Юрист уточнив, що у кваліфікації вбивства немає згадування про корисливий мотив і посилання на пункти 6, 11 ч. 2 ст. 115 ККУ – корисливий або замовний мотив.
За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко – ”лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок”.
Крім того, підозрюваних тепер звинувачують у знищенні автомобіля, в якому перебував Шеремет, та зберіганні вибухівки – за ще двома статтями ККУ.
1 червня в МВС заявили, що слідчі відкрили для ознайомлення стороні захисту 38 томів матеріалів справи про вбивство Шеремета, виділених в окреме провадження, проти Антоненка, Кузьменко і Дугарь. Також в МВС уточнили, що більш як 200 томів справи стосуються встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину.