США провели в Південно-Китайському морі навчання за участю двох авіаносців і бомбардувальника B-52

Американські військові провели в Південно-Китайському морі навчання за участю авіаносців Nimitz і Ronald Reagan, а також стратегічного бомбардувальника B-52 Stratofortress.

Про це повідомило в неділю Тихоокеанське командування ВПС США.

“Бомбардувальник B-52 брав участь у навчаннях спільно з ударними групами авіаносців Nimitz і Ronald Reagan в Південно-Китайському морі. B – 52 провів 28-годинну місію, щоб продемонструвати прихильність Індо-Тихоокеанського командування ЗС США безпеки і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні”, – йдеться в повідомленні.

Раніше Пентагон висловив стурбованість рішенням КНР провести з 1 по 5 липня військові навчання біля Парасельських островів у Південно-Китайському морі. Американське військове відомство відповіло, що” стежить за діями Пекіна”, які “дестабілізують ситуацію”. У свою чергу газета The Wall Street Journal в п’ятницю повідомила, що ЗС США направляють два своїх авіаносця в район поблизу від місця проведення військових маневрів КНР. При цьому командувач ударною групою контр-адмірал ВМС США Джордж Вікофф підкреслив виданню, що американські навчання не є відповіддю на китайські маневри, але зазначив, що навчання КНР “виправдовують присутність [в регіоні] ВМС США”.

У п’ятницю офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь заявив, що Китай проводить військові навчання в районі спірних островів в Південно-Китайському морі у відповідності зі своїм споконвічним суверенним правом і не сприймає критику цих дій від США, які є головним дестабілізуючим фактором в регіоні. Як він уточнив, оспорювані у Китаю іншими державами Парасельські острови (острови Сіша) – “споконвічна Китайська територія”, з даного питання “не існує абсолютно ніяких сперечань”.

Парасельські острови і розташований по сусідству архіпелаг Спратлі (Наньша) багато років залишаються предметом багатонаціонального регіонального конфлікту. Основними фігурантами спору за ці території і навколишні їх води виступають В’єтнам і Китай, про свої часткові або повні претензії на острови також заявляють Бруней, Малайзія і Філіппіни.