Єврокомісія погіршила прогноз для економіки єврозони на 2020 рік

Європейська комісія (ЄК) погіршила прогноз для економіки єврозони на поточний рік, зазначивши, що обмеження, запроваджені для стримування поширення коронавірусної інфекції, скасовуються повільніше, ніж очікувалося.

Згідно з новими оцінками ЄК, ВВП єврозони у 2020 році скоротиться на 8,7%, що стане рекордним падінням. Попередній прогноз, оприлюднений у травні, передбачав зниження економіки регіону на 7,7% поточного року.

ВВП Євросоюзу скоротиться на 8,3% цього року, прогнозує ЄК. Попередній прогноз передбачав зниження ВВП на 7,4%.

“Спад в економіці Євросоюзу цього року буде глибоким у зв’язку з наслідками пандемії коронавірусу, незважаючи на швидкі та масштабні заходи у відповідь, вжиті і на рівні ЄС, і на рівні самих держав регіону. Оскільки зняття обмежувальних заходів відбувається повільніше, ніж ми передбачали в нашому весняному прогнозі, наслідки кризи для економічної активності будуть серйознішими, ніж ми очікували”, – йдеться в огляді Єврокомісії.

У 2021 році, згідно з оцінками ЄК, економіка єврозони зросте на 6,1%, Євросоюзу – на 5,8%. У травні прогнозувалося збільшення ВВП відповідно на 6,3% та 6,1%.

“Економічні наслідки локдаунів будуть важчими, ніж можна було припустити. Ми продовжуємо плисти в штормових водах і стикатися з численними ризиками, включно із загрозою нової хвилі пандемії”, – заявив Валдіс Домбровскіс, заступник голови ЄК, який курирує економічні питання.

“Ми можемо очікувати відновлення економіки і цього, і наступного року, проте маємо зберігати пильність, відстежуючи змінювані темпи цього відновлення”, – зазначив він.

Оскільки обмежувальні заходи припали переважно на другий квартал 2020 року, саме в цьому кварталі падіння ВВП буде найбільш серйозним, зазначають у ЄК.

“Водночас дані за травень і червень дають змогу припустити, що найгірше вже позаду. Відновлення економіки набиратиме сили в другому півріччі, проте його темпи відрізнятимуться в різних країнах ЄС”, – йдеться в огляді.

Прогноз інфляції для єврозони на поточний рік підвищено до 0,3% у річному виразі з 0,2%, які очікували в травні, для ЄС – збережений на рівні 0,6%.

“Ціни на нафту та продукти харчування зростають швидше, ніж очікувалося, проте їхній вплив на загальний показник інфляції нівелюватиметься слабкістю економічного зростання, а також наслідками зниження податку на додану вартість у низці країн та іншими заходами”, – зазначають в ЄК.

Прогнози інфляції в єврозоні та ЄС на 2021 рік підтверджено на рівні 1,1% та 1,3% відповідно.

Єврокомісія попереджає, що її прогнози пов’язані з високим ступенем невизначеності, ризики їх пониження зберігаються. Прогнози ґрунтуються на припущенні, що обмежувальні заходи в країнах ЄС поступово скасовуватимуть і другої хвилі пандемії не буде.

Поява широко доступної вакцини від коронавірусної інфекції могла б привести до перегляду економічних прогнозів Єврокомісією у бік підвищення.

Найрізкіші темпи економічного спаду серед країн єврозони цього року зафіксують Італія, Іспанія та Франція – відповідно на 11,2%, 10,9% та 10,6%. Прогнози для цих країн погіршено, в травні очікувалося зниження на 9,5%, 9,4% та 8,2%.

У 2021 році ВВП Італії збільшиться на 6,1%, Іспанії – на 7,1%, Франції – на 7,6%, прогнозують в ЄК.

Економіка Німеччини, як очікується, знизиться на 6,3% у 2020 році та збільшиться на 5,3% наступного року.