Кількість голодуючих у світі може через коронавірус досягти мільярда

Через пандемії коронавіруса число голодуючих у світі може досягти одного мільярда людей, застерігає німецька благодійна організація “Допомога голодуючим в світі” (Welthungerhilfe).

Зокрема, в країнах Африки та інших державах Південної півкулі зростає кількість хворих на пневмонію COVID-19, багато втрачають роботу, економіка сильно страждає, ціни на продукти ростуть, а системи охорони здоров’я не справляються, заявила глава Welthungerhilfe Марлен Тіма (Marlehn Thieme) у вівторок, 7 липня, в Берліні, представляючи щорічну доповідь організації.

Коронавірус посилює вже існуючі проблеми і кризи, такі як посуха, зміна клімату, збройні конфлікти і помилки систем охорони здоров’я, йдеться в доповіді. При цьому число голодуючих у світі може зрости вже в найближчі місяці, а найсильніше від наслідків пандемії постраждають насамперед країни, що розвиваються і держави з перехідною економікою, вважає Welthungerhilfe. Зокрема, через транспортних і торговельних обмежень обриваються багато ланцюжка поставок, а економічні проблеми призводять до зростання рівня бідності.

Є побоювання, що в 2020 році погіршиться ситуація, в якій знаходяться бідні верстви населення, зазначила Тіма. Welthungerhilfe вважає, що однією з основних причин поширення голоду залишається зміна клімату. Воно призводить, зокрема, до таких екстремальних погодних умов, як спека, посуха, холод або сильні дощі. Від них “страждають більшою мірою саме ті, хто несе найменше відповідальності”, відзначається в доповіді.

За даними Welthungerhilfe, в даний час в світі голодують близько 821,6 млн осіб, що становить 11% населення Землі. При цьому в 47 країнах ситуація з харчуванням оцінюється як серйозна, дуже серйозна або катастрофічна.