Лукашенко розкритикував білоруських бізнесменів

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруським підприємцям слід думати про розвиток бізнесу і про добробут своїх працівників, а не займатися “іншими речами”.

“Ми зберегли контроль держави над підприємствами. Знаєте, непопулярну річ перед президентськими виборами скажу: і посилимо його. Ми занадто розбалували наших новоявлених нуворишів, наших багатеньких, і багато хто з них забули, що їм треба виробництвом займатися, бізнесом, а не іншими речами. Я це помітив. Щоб не було боляче, ви починайте повертати свої голови в бік тих, хто вам приносить блага – до людей, які працюють в ваших фірмах і компаніях”, – сказав Лукашенко у вівторок під час зустрічі з активом Мінська. Фрагмент виступу показав телеканал ОНТ.

Президент також нагадав, що в період пандемії коронавіруса білоруська влада не приймали рішення щодо закриття ресторанів, готелів та інших об’єктів. “Всі (бізнесмени – ред.) сидять і чекають, коли уряд внесе президенту на розгляд заходи так званої підтримки (в умовах пандемії – ред.) Для бізнесу малого, середнього та іншого”, – сказав Лукашенко. На його погляд, підприємці чекали, що держава “забере (кошти – ред.) у вчителів, лікарів, військових з бюджету” і їм допоможе.

“Так ось щиро зізнаюся: я спеціально стримував цей процес і чекав, коли ви свої гроші дістанете з кишень і вкладете (в бізнес – ред.). Якщо ви хочете бізнесом займатися, ви, будь ласка, займайтеся і дивіться, щоб ваші робітники не були жебраками. Ви самі приймаєте на роботу людей і, будьте ласкаві, забезпечте їх роботою і гідною зарплатою. Ось і вся реформа, нічого зайвого не прошу і не вимагаю”, – уклав президент.