У Марокко дозволили відновити роботу мечетей

Влада Марокко дозволила відновити роботу мечетей, закритих в березні у зв’язку з епідемією коронавірусу, за умови дотримання всіх необхідних заходів санітарної безпеки і тимчасової заборони на проведення п’ятничних молитов.

Про це повідомило Міністерство вакуфів (ісламської релігійної власності) королівства.

“За підсумками консультацій з медичними та адміністративними органами прийнято рішення поступово відкривати мечеті на всій території країни для проведення п’яти щоденних молитов починаючи з 15 липня”, – йдеться в заяві Міністерства.

Перебуваючи в мечеті, віруючі зобов’язані носити маски і дотримуватися дистанціювання. При цьому поки не дозволено проводити масові п’ятничні молитви, рішення про їх відновлення буде прийнято окремо, уточнюється в заяві.

Влада Марокко раніше продовжила до 10 липня режим санітарного надзвичайного стану, введений для боротьби з COVID-19. При цьому з 25 червня в рамках поетапного пом’якшення карантину було скасовано низку обмежень. Зокрема, дозволені робота кафе і ресторанів за умови заповнюваності не вище 50%, а також комерційна діяльність в торгових центрах. Також було відновлено автомобільне та залізничне сполучення між містами та авіасполучення всередині країни. У той же час музеї, театри, кінотеатри та громадські басейни поки залишаються закритими.