Директор ФБР визнав, що Китай не становить конкретної загрози виборам у США

Дії Китаю не становлять конкретну загрозу американським виборам, які намічені на 3 листопада, визнав у вівторок директор Федерального бюро розслідувань (ФБР) США Крістофер Рей, який виступав в Гудзонівському інституті у Вашингтоні.

Його запитали про можливий вплив Пекіна на вибори в США. “Зловмисна кампанія Китаю з іноземного впливу робить своєю мішенню нашу політику 24 години на добу, сім днів на тиждень, 365 днів на рік. Це загроза не конкретно щодо [американських] виборів, а, скоріше, щось набагато більше, це постійна загроза. Але вона, безумовно, має наслідки для [американських] виборів, і у них [Китаю], безумовно, є переваги, які узгоджуються з цим”, – стверджував глава ФБР.

За його словами, Вашингтон в найближчі тижні має намір представити велику кількість інформації щодо нібито виходить від Китаю загрози для економічної безпеки Сполучених Штатів. “Найзначнішою довгостроковою загрозою для інформаційної та інтелектуальної власності в нашій країні, а також нашої економічної життєздатності є контррозвідувальна загроза і загроза економічного шпигунства з боку Китаю. Це загроза нашій економічній безпеці і в більш широкому сенсі – нашій національній безпеці”, – стверджував Рей.

Він пообіцяв представити “більше подробиць щодо загрози Китаю, ніж будь-коли раніше було представлено ФБР у відкритій формі”. “Ця загроза настільки значна, що Генеральний прокурор і держсекретар також будуть зачіпати багато з цих питань протягом декількох наступних тижнів”, – додав глава ФБР.