Екс-радник Стоун попросив Трампа про помилування до початку відбування покарання

Колишній радник президента США Дональда Трампа Роджер Стоун звернувся до глави держави з проханням про помилування до початку відбування покарання за дачу неправдивих свідчень.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на поширену у вівторок заяву Стоуна.

“Я хочу, щоб президент знав про те, що я вичерпав усі правові засоби і що тільки акт милосердя забезпечить правосуддя в моєму випадку і врятує мені життя”, – наводить агентство витяг із заяви.

Федеральний суд столичного округу Колумбія наказав 67-річному Стоуну на 14 липня з’явитися в бюро в’язниць для відбуття покарання. Трамп раніше назвав процес над Стоуном несправедливим.

Екс-радник президента США був затриманий в місті Форт-Лодердейл (штат Флорида) 25 січня минулого року і засуджений 20 лютого до трьох років і чотирьох місяців тюремного ув’язнення за дачу неправдивих свідчень, спроби перешкодити розслідуванню з боку Конгресу США і залякування свідка. Співробітники спецпрокурора Роберта Мюллера звинувачували Стоуна в спробі отримати у організації WikiLeaks викрадені хакерами матеріали, які могли завдати шкоди суперниці Трампа на виборах 2016 року – кандидату від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

Спецслужби США інкримінують Росії втручання в американський виборчий процес в 2016 році. Розслідуванням займався майже два роки колишній глава ФБР Мюллер. 18 квітня 2019 року Мін’юст США оприлюднив його підсумкову доповідь, в якому спецпрокурор визнав, що не виявив змови виграв вибори Трампа з РФ. Сам Трамп неодноразово відкидав підозри в будь-яких неправомірних контактах з російськими офіційними особами в період президентської кампанії. Москва також називала безпідставними твердження про спроби вплинути на хід виборів в США.