Росія і Китай заблокували в РБ ООН транскордонну допомогу Сирії

Росія і Китай наклали вето на проект резолюції Німеччини і Бельгії, в якому пропонувалося залишити відкритими для ООН два пропускні пункти в Сирії на кордоні з Туреччиною.

Про це в середу, 8 липня, повідомляє ТАСС.

Зазначається, що Москва запропонувала прийняти свій проект резолюції, що передбачає доставку допомоги Сирії через один КПП на кордоні з Туреччиною замість двох.

Агентство з посиланням на джерело повідомляє, що в зв’язку з віддаленим режимом роботи ООН голосування проходило шляхом письмового інформування голови Ради Безпеки.

“Росія і Китай проголосували проти документа. 13 членів ради проголосували “за”. Проект резолюції не був прийнятий через голосування “проти” постійних членів РБ”, – сказав співрозмовник агентства.

Запропонований Німеччиною і Бельгією проект резолюції передбачав продовження транскордонного механізму на рік, замість прописаних раніше шести місяців. Також документ передбачав можливість збільшення кількості відкритих для ООН КПП, якщо така необхідність буде прописана в доповіді генсека ООН.

У свою чергу в РФ заявили, що вважають за необхідне поступово згортати транскордонний механізм допомоги Сирії і пропонує прийняти резолюцію, що передбачає продовження поставок тільки через один контрольно-пропускний пункт на кордоні з Туреччиною.

У результаті західні країни в РБ ООН розкритикували Росію і Китай за вето щодо сирійської резолюції. Так, постпред США Келлі Крафт заявила, що в Москві і Пекіні “користуються будь-якою можливістю, щоб підтримати кривавий режим Башара Асада і його жорстоку кампанію проти сирійського народу”.

Німеччина і Бельгія як автори проекту резолюції висловили жаль, що документ був заблокований. Водночас обидві країни, що курирують в Радбезі гуманітарну тематику, висловили готовність до складання нового загальноприйнятного документа.

Напередодні міжнародна комісія ООН звинуватила Росію в причетності до військових злочинів в Сирії. Нагадаємо, 3 червня в Сирії вперше з березня зафіксовані авіаудари, здійснені російськими військовими літаками.