Демократи в США хочуть збільшити військову допомогу Україні

Демократи, які контролюють комітет з асигнувань Палати Представників Конгресу США, пропонують на 25 мільйонів доларів збільшити військову допомогу Україні в 2021 році.

Це випливає з опублікованого комітетом у вівторок, 7 липня, проекту військового бюджету. Таким чином загальна допомога української армії в 2021 фінансовому році (він почнеться вже в жовтні) може скласти 275 мільйонів доларів.

Додаткові кошти передбачається витратити на підготовку особового складу, озброєння, логістику та розвідку. У США цього року демократи в Палаті Представників і республіканці в Сенаті запропонують два варіанти військового бюджету, які зведе разом погоджувальна комісія.

Про рішення виділити Україні 250 мільйонів доларів в якості військової допомоги в 2020 фінансовому році Пентагон оголосив у червні. Кошти передбачалося вжити на додаткове навчання військовослужбовців, закупівлю обладнання та консультації, “спрямовані на зміцнення здатності України більш ефективно захищатися від російської агресії”, підкреслили в американському оборонному відомстві.

Як демократи, так і республіканці вносять в проект військового бюджету інструменти щодо стримування Росії. Якщо демократи передбачають на стримування Росії в Європі виділення 3,8 мільярда доларів, то республіканці включили в нього нові санкції проти газопроводу “Північний потік – 2”.